Ceowniki

Ceownik jest wyrobem hutniczym powstałym z metalu. Produkuje się go w postaci prostego odcinka. Jego przekrój poprzeczny przypomina literę C - jak wskazuje nazwa. Ceownik może być gięty lub walcowany, wytwarzany zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze.

Ceowniki gięte na gorąco lub kształtowane na zimno mogą mieć różne rozmiary, łatwo możemy kształtować je w pożądany sposób. Wykonuje się je z różnych grubości stali, w zależności od zastosowania. Ceowniki doceniane są przede wszystkim za trwałość, solidność i różnorodność zastosowań. Mogą być w dowolny sposób docinane, można wykonywać w nich otwory oraz skosy, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Wyroby te znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej. Mogą być stosowane do wznoszenia słupów lub też innych konstrukcji stalowych. Przydają się nawet w domowych warunkach, chociażby podczas remontów. Znajdują zastosowanie również w przemyśle samochodowym i maszynowym, gdzie wykorzystywane są jako elementy łączące przyczepy i pojazdy ciężarowe oraz jako składniki podwozi, wyposażenia wagonów czy akcesoriów kolejowych.

Firm oferujących ceowniki w Warszawie jest sporo, jednak wybór tej odpowiedniej nie jest wcale taki łatwy. Kupując wyroby hutnicze, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość, nie tylko na cenę. Współpracujemy z największymi producentami i dystrybutorami wyrobów hutniczych zarówno w kraju, jak i za granicą - dla nas najważniejsza jest jakość, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji - skontaktuj się z nami!