Płaskowniki

Płaskowniki to pręty o przekroju prostokątnym. Mogą być cięte, ciągnione lub walcowane. Stalowy płaskownik cechuje się wytrzymałością i twardością, jest odporny na uderzenia, odkształcenia oraz korozję. Jego wygląd charakteryzuje się przede wszystkim płaskim kształtem i prostokątnym przekrojem.

Elementy te znajdują zastosowanie tak naprawdę w każdym przemyśle. Stosowane są do budowy konstrukcji stalowych, bram, barierek, furtek, szczeblinek, słupków czy poręczy. Mogą być także wykorzystywane do produkcji kratownic podestowych, które dzięki stali są wytrzymałe i solidne. Płaskowniki tak naprawdę towarzyszą nam nie tylko w budynkach, w których przebywamy, ale także w ogrodach, samochodach czy na drogach. Sporo zawdzięcza im także energetyka zawodowa. Choć niewiele o nich wiemy, mamy z nimi do czynienia przez tak naprawdę cały czas.

Płaskowniki często wykorzystywane są amatorsko do stworzenia niewielkich i prostych elementów wyposażenia - nierzadko są to balustrady przy schodach. Wystarczy jedynie zespawać ze sobą płaskowniki, aby otrzymać pożądany element przy bardzo niskim budżecie.

Poszukując płaskowników w Warszawie, musimy zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość, która w branży budowlanej jest niezwykle ważna. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości płaskowniki o różnych rozmiarach - cechują się wytrzymałością, solidnością i odpornością na korozję. Oferujemy pełen asortyment stali, współpracujemy z wielkimi i renomowanymi producentami. W razie potrzeby, zachęcamy do kontaktu!